ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Top Fest 6

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Top Fest 6   Sun 10 May - 15:31

"Top Fest" 6, ne 10 maj nata finale

Diten e diel ne date 10 maj ne Pallatin e Sporteve “Asllan Rusi“ zhvillohet nata finale e edicionit te gjashte te festivalit te muzikes moderne shqiptare "Top Fest".

Ne 8 jave konkurim, 269 grupe dhe kengetare moren pjese ne kete edicion, ku 63 prej tyre jane kandiduar ne 11 kategori per cmime si; "Artisti i ri me i mire", "Artisti me i mire mashkull/femer", "Kenga me e mire hip-hop", "Kenga me e mire R&B", "Kenga me e mire pop dhe rock", "Interpretuesi me i mire", "Videoja me e mire", "Kenga me e mire alternative", "Grupi me i mire" dhe "Kenga me e mire dance".

Ne nje transmetim live ne kanalin Top News ne platformen DigitAlb mesditen e dates 10 maj, te gjithe kengetaret e kandiduar per kategorite perkatese do te terheqin trofeun e kandidimit ne prani te mediave.

Cmime te vecanta do te jene edhe ato te dhena nga DigitAlb e Top Albania Radio, ndersa publiku do vendose me voten e tij per cmimin e internetit por edhe nepermjet sms-ve per cmimin e madh prej 10 mije eurosh ku votat e publikut do te bashkohen me vleresimin e nje jurie prestigjoze.

Kengetare te afirmuar por edhe te rinj do performojne ne naten gala te ndarjes se cmimeve e cila do te nise ne oren 20:45 dhe do te transmetohet live ne Top Channel, ndersa per te gjithe ato qe duan te ndjekin nga afer, biletat mund te gjenden tek ish-ekspozita “Shqiperia sot”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Re: Top Fest 6   Mon 11 May - 11:24

Top Fest 6, triumfon Linda


Linda duke interpretuar kengen fituese te Top Fest 6U shpall kenga fituese e edicionit të 6 të TOP FEST, festivalit të muzikës moderne. Me një gare të ethshme, ku padyshim nuk munguan emocionet, por edhe cmimet, më e mira i festivalit u shpall Linda, me kengen ‘Enderroj’, duke fituar edhe trofeun e madh prej 10 mije eurosh.
https://www.youtube.com/watch?v=Smh18tPTXWA
Ashtu si edhe vitet e kaluara, edhe në këtë edicion pati një larmi të këngëve dhe këngëtarëve nga të gjitha trevat shqiptare.
Mbrëmja e ndarjes së cmimeve të Top Fest 6 shënoi mjaft edhe surpriza.

Këngetarja më e mirë femër u shpall Jehona Sopi, https://www.youtube.com/watch?v=Smh18tPTXWA
kengetari me i mire mashkull, Blero;https://www.youtube.com/watch?v=x0z5UCtT-mk
trofeu i grupit më të mirë shkoi për NGR Band, https://www.youtube.com/watch?v=x0z5UCtT-mk
Best New Artist, u shpall Dajana Simoni,https://www.youtube.com/watch?v=TzPDr5ZMqgk
Best Hip Hop, shkoi për F Key, https://www.youtube.com/watch?v=I_0zjD61a1s
Best Dance u shpall Eliza Hoxha, https://www.youtube.com/watch?v=FZkujwTz1u4
Cmimi Digitalb nga Big Mama,https://www.youtube.com/watch?v=xW0C7VEwnAM
ndersa cmimin e Internetit e fitoi dueti Gili – Enis Patoku. https://www.youtube.com/watch?v=E0rz0KFBdSE
Spoti me i mire Troja: https://www.youtube.com/watch?v=e2VvAdc4vvQ
Kenga me e mire Xuxi ft. Andos: https://www.youtube.com/watch?v=U8JtBCGt5B8

Në këtë edicion konkuruan 269 artistë dhe pas një selektimi të vështirë u përzgjodhën vetëm 22 finalistë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Top Fest 6
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Kulturë :: Muzika-
Kërce tek: