ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Plaku Dylan rekord ne krye te klasifikimit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Plaku Dylan rekord ne krye te klasifikimit   Sun 10 May - 15:39Bob Dylan vendos rekord. Dylan, i cili me 24 maj ben 68 vjec eshte artisti me i moshuar qe ka arritur numrin nje, ne klasifikimin britanik.
"Together Through Life" ka qene albumi me i shitur javen e shkuar. Kengetari i madh rikthehet ne majen e klasifikimit, pas 40 vjetesh. Hera e fundit qe ndodhej ne te njejten pozite, ishte koha e suksesit me "Self Portrait" dhe "New Morning", te dy te publikuar ne 1970.

Dylan, ka lindur ne 24 maj te vitit 1941 dhe keshtu ka thyer rekordin e Neil Diamond, i cili vitin e shkuar me "Home After Dark" pati arritur vendin me te larte ne klasifikim ne moshen 67 vjec e 4 muaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Plaku Dylan rekord ne krye te klasifikimit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Kulturë :: Muzika-
Kërce tek: