ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Formula 1. . .

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Formula 1. . .   Mon 11 May - 11:35

F1, Button triumfon ne Spanje

Jenson Button eshte fituesi i Cmimit te Madh te Spanjes ne Formula 1. Piloti i Brown ka triumfuar per te katerten here ne kete sezon duke lene pas shokun e tij te skuadres Rubens Barrichello dhe Mark Webber te Red Bull.

Kimi Raikkonen i Ferrarit e ka mbyllur kete gare pas 19 xhirosh, pasi makina e tij u ndal ne piste ne kohen qe ishte ne pozicionin e dhjete.

Ndersa “safety-car” eshte detyruar te futet ne piste pas nje incidenti me Toyota-n e Jarno Trullit.

Pas dites se sotme ne krye te klasifikimit te pergjithshem per pilotet jane Button me 41 pike, Barrichello me 27 dhe Vettel me 23 pike.

Nderkohe qe ne krye te klasifikimit per konstruktoret kryeson Brawn-Mercedes me 65 pike, RBR-Renault me 38.5 dhe Toyota me 26.5 pike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Formula 1. . .
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Të ndryshëme :: Sporti-
Kërce tek: