ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Feith: Zgjedhjet ne Kosove, ne fund te vitit 2011

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Feith: Zgjedhjet ne Kosove, ne fund te vitit 2011   Thu 14 May - 15:13Zgjedhjet e pergjithshme ne Kosove do te mbahen ne fund te vitit 2011. Lajmin e ka bere te ditur perfaqesuesi special i Bashkimit Evropian ne Kosove, Piter Feith.
Sipas tij, perpara zgjedhjeve duhet bere regjistrimi i popullsise. Feith ka njoftuar se do te kete edhe ngjarje te tjera te rendesishme, si studimi i fizibilitetit qe Kosova te kaloje ne procesin e stabilizim-asociimit, i cili do te kryhet kete vit nga komisioni.

"Do te kete nje raport te perparimit. Ka nje numer afatesh te rendesishme qe jane vendosur dhe per te cilat duhet punuar", tha Feith ne nje interviste per BBC-ne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Feith: Zgjedhjet ne Kosove, ne fund te vitit 2011
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Politikë :: Pavarësia e Kosovës-
Kërce tek: