ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Berisha propozon Gumin, minister Pune

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Berisha propozon Gumin, minister Pune   Thu 14 May - 15:14

Kryeministri, Sali Berisha, pranoi doreheqjen e ministrit te Punes dhe Ceshtjeve Sociale, Anastas Duro, perfaqesues i PBDNj-se ne koalicionin qeveritar.

Berisha ka propozuar per vendin e mbetur vakant, Viktor Gumin, aktualisht zevendesminister i Drejtesise.

Shkak per doreheqjen eshte fakti se PBDNj vendosi te hyje ne zgjedhje duke bere koalicion me Partine Socialiste dhe partite e tjera te majta ne opozite.

Doreheqja eshte bere publike nga kryetari i PBDNj-se Vangjel Dule, i cili nje dite me pare beri te ditur faktin se partia e tij tashme eshte pjese e koalicionit "Bashkimi per Ndryshim".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Berisha propozon Gumin, minister Pune
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Politikë :: Politika Shqiptare-
Kërce tek: