ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Kush ishte e eshte Basi?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gazi

avatar

Anzahl der Beiträge : 2251
Reputation : 18
Anmeldedatum : 12/12/2008
Ort : ger

MesazhTitulli: Kush ishte e eshte Basi?!   Sat 16 May - 16:58

(nje shok i ngusht i imi).
Qysh i ri si shum tjere ne ate kohe ne vitet e 90ta,e la atdheune dhe muar rruget e mergimit,per shkat si ishte situata ne Kosove,agresoret serb doni ta shdukshin gjdo te ti Shqiptar,me vrsja burgosje me emigrim.
Basi si i ri erdhe ne mergim me shum per shkaqe politie,se qysh i ri ishte i angazhuar ne levizjet e atehershme kunder okupatorit serb,,qe familja e ti ishte me kombgulje qe ai ta mer rugen e mergimit.
Ishte a po edhe nje djal shum i pashem,ishte shum besnik,atdhetar njohs i ca gjhve te huaja-anglishten,gjermanishten,serbo-kruatishten,e ca gjuh tjera ngapak,i inetresonte histori shum si shqiptare por edhe europjane e botrore,ka qen njohes shum i mire i historis ne pergjithsi,ka adhuru shum Isa Boletinin(mua me zor me pat shti te lexoj nje liber per Isen,hmm e vaket o vakte),ka qen nje mashkull me moral te fort ka qen shok i beses e fjales,ka qen shum i qete e shum zerioz,kurr nuk ka qesh pa lidhje,bile me qesh pa lidhje ta bojke qa po desh dhembet si gru e keqe,me fol pa lidhje ka pas nje fjal e thojke mos ja fut si kau peles,ahhahahahh(me falni ne shprehje), a po mos e lesho fjalen si lopa b*****.
kengen e qorr ilazit ka ndegju shum e ka ardhur qorrin,hahaha,kenge patriotike ka ndegju shum,por edhe muzike moderne si rep,hip hop,2pac e xaver naidu,e ca tjer,ishte edhe njofs shum i mire i kuzhines, kombtare si internacjonale,ushqimin qith kish deshir me ngren mire,femrat i ka dasht po gjith thojke ate fjalen e
napoleon bonapartes,hahahahaha e po.
nga sporti ka dasht shum notin dhe peshkimin,qe ka qen i"qmendur"nga keto dy soprte,e po.
ishte familjar shum besnik bejke shum per familje,si per vllezer motra por normal edhe per grua e femi,qe gruan e vete kurr nuk e ka tradhtu edhe pse ka pas shenc ca here,nejse.
Basi edhe i martuam ka gruna me tre femi,
ishte vjeshta e vitit 2005 qe Basit ja ndryshoj jeten,ate dite me thirri ne tel tha hajde rrim,shkova ngren sill tu ai pim qaj,dhe dulem me qytet shkun ne kafen ton ku shkojshim gjith nejten kogja shum,na prun kefen,e ne kafe kishte nga nje keks te vogel,dhe une e urrejsha ate keks gjith,dhe e dishin edhe ata te kafes,por ate dite kishin harru e ma prun,e po i them haj Bas bre ma kan pru keksin bre,hahhah me tha jo mire se ja qoj qikes,ishte qika e ti dy vjeqare ne ate kohe,e ja dhash e e shtini ne gjep,po per fat te keq ate kekse nuk arriti kurr ta ja jap qikes ehhhhhh
e ka mbremja shkum ne qytet tjeter me vizitu ca shok kishin nje kafe,ishte fundi i nentorit ,kur ter dite ishte si vere,po ne mbremje shum ftofte si dimer,shkum tu shoket hym ne mbrenda,e nje shok po na bon,peee besoni kurr ma te mire e te lumtur nuk ju kom pa,ben humore atu nejtem deri ka 23 ora,ate dite me trgoj qe kishte gruan shtatzen e me tha gaz gruja ka qen te mjeku e ka binjak edhe njeri djal,e ish gezu shum qe me te gezuam kurr nuk e kom pa,se gjith here kish deshir te ja fal zoti nje djale.
Ka ora 23 u nisem per ne shpi kishte nje makin shu te madhe e te shpejt,tu ardh per shtepi,i grahke kerrit shum shpejt,sa qe edhe une u befasova se nuk e kisha pa kurr ashtu edhe ka urre bile me nga makinen me shpejtsi te madhe,e po i them Bas mos u ngut se shpejt je,por ai prap,pak pa hy ne qytetin ton ku ishim ishte rruga drejt nje gjatsi mbi 300 metra ne fund vike nje kthes e madhe,dhe kur kemi hy ne kthes ka humb kontrollen e drejt ne lis,edhe me nuk di,veq si enderre zhurma e mjekve e hilikopteri,edhe hmmmmmm
une iasha ne kom mbi nje muj e ai hmmm,mbi tre muj kom,e tani deri tash i shrtir ende ne spital wachkoma,hmm e po
po per fatin ton mbrama ishte ne shok me makin,dhe ai ka thirr ndihem e shpejt se hmmm.
sa ishim ne kom,per mua njeket kishin pa then qe ka shum pak shenca me jetu vetem 5%,kuse per Basin 95%.
hmm e tash une po e shijoj jeten e ai hmm i shtrir ase i gjall ase i vdekur,ehhhhhhhhhhhh
kur u zhgjova nga koma une u kfjella pak po nuk e disha qa ka ndodh,e u thojsha shokve tjer pse bre nuk po vjen Bsi me me pa e jom kon idhnu,por ngadal po me tregojn hmmm,edhe dojsha veq me shku me pa,dikur mu qun,hy mbrenada tu ai fjeten apo ne kom,po i flas e thirra ne emer,kur ja filloj te qaj.po i shkon lotet.e nje mjeke atu u befasu tha ky eshte ne kom,pse qan,i tregova qe ishim shok shum te ngush e ma njofit zerin,je moment hmmm po une isha ne ate kohe njeri pa ndjenja nga medikamentet barnat qe marsha,se ase une nuk i kam shpetu asaj farkeqsi let,nejse.
Ajo fatkeqsi na e ndryshoj jeten dyve,une nuk mujta ti realizoj endrrat planet qe kisha dhe....hmmm,kurse ai hmmm nuk arriti kurr te ja jap keksin qikes ehhhhhh dhe ta kap ne dore djlin te loz me te si endrrojka pa lind djali i ti,hmmm
Ky eshte Basi qe tash gjindet dikun naj shtrat te spitalit ne gjermani,ku veq Zoti munder te i ndihmoj,hmmm e po

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Sun 17 May - 22:13

Shume histori e dhimbshme kjo... nuk mujta me u permbajt pa kajt shume prekse.. uroj qe shoku yt te sherohet dal nga koma... sdi kam mbet pa koment...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Diana007

avatar

Anzahl der Beiträge : 1823
Reputation : 11
Anmeldedatum : 12/12/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Sun 17 May - 23:26

Uroj te sherohet sa me shpejt Basi ..........

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Ardushja

avatar

Anzahl der Beiträge : 83
Reputation : 0
Anmeldedatum : 18/05/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Tue 19 May - 0:33

Sikur ta dija qe eshte keshtu nuk e kisha lexu.
Me vjen shum shum keq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Arti

avatar

Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 34
Ort : Atje

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Tue 19 May - 19:20

Gazi, me vjen shume keq per ty dhe per Basin, ngjarje shume e dhimbshme.

Dhasht Zoti qe Basi te sherohet shume shpejt dhe ti kthehet jetes normale ne familje dhe shoqeri te gjere, e pse jo edhe te na bashkohet neve ketu.

_________________
Nëse e sheh dike pa buzëqeshje, jepja një tënden!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Gazi

avatar

Anzahl der Beiträge : 2251
Reputation : 18
Anmeldedatum : 12/12/2008
Ort : ger

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Tue 19 May - 20:03

Ju flm nga zemra te gjithve per lujtjet e juaja.
Po e vetmja eshte shpresa e besimi ne Zotin qe nje dite te jete edhe ai ketu,ku jam une ku eshte shoqria ime,se nje kohe vetem gjum na ndajke.

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Romansa

avatar

Anzahl der Beiträge : 741
Reputation : 5
Anmeldedatum : 14/12/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Tue 19 May - 23:33

gazi sonte mu dha rasti te lexoj kete ngjarje tragjike..qe u ndjeva shume keq,se jam shume shume e ndishme ..ppor njeriu duhet te behet i forte..duhet te perballet me te papriturat qe sjell jeta..
shpresoj qe jeni mire tash me shendet..dhashte zoti Basi te kaloj nga koma ne gjendje normale..ta shijoj jeten te ju kthehet ne perqfim femijeve te vet
zoti ja lehtesoft familjes se vet kete dhimbje si dhe basit sherim te plote!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Gazi

avatar

Anzahl der Beiträge : 2251
Reputation : 18
Anmeldedatum : 12/12/2008
Ort : ger

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Thu 21 May - 2:02

Flm e nderuara Romansa,shpreso edhe ne qe don Zoti edhe Basi te qohet e te jete si ishte.
hmm e po
kete une bera a shkruva ketu,se ndjej disi nje pergjegjsi morale ndaj ti,e kur nuk mundesh te i ndihoj bile me shpreh me shkrim e me lutje.
Zoti i ndihmoft ati e familjes se ti,se ky rast per te ishte nje tragjedi e madhe,dhe nje dhimje e madhe per familje e shoqri

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
zhaneta

avatar

Anzahl der Beiträge : 2900
Reputation : 13
Anmeldedatum : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Thu 21 May - 2:06

Uroj te sherohet sa me shpejt Basi ..........se shum ngjarje e dhimbshme...kur e kam lexuar kam qajt... Crying or Very sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Gazi

avatar

Anzahl der Beiträge : 2251
Reputation : 18
Anmeldedatum : 12/12/2008
Ort : ger

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Thu 21 May - 2:10

flm zhaneta e jeta ish e till..
ishalla se hmmmm

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
zhaneta

avatar

Anzahl der Beiträge : 2900
Reputation : 13
Anmeldedatum : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Thu 21 May - 2:14

Beson me ke prek shum kjo ngjarje...po Njerzit nuk duhet ti humbim shpresat... Neutral Crying or Very sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Gazi

avatar

Anzahl der Beiträge : 2251
Reputation : 18
Anmeldedatum : 12/12/2008
Ort : ger

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Thu 21 May - 2:17

zhaneta shkruajti:
Beson me ke prek shum kjo ngjarje...po Njerzit nuk duhet ti humbim shpresat... Neutral Crying or Very sad
hmm e po besom me kete dhimbje une kaloj gjdo dite,edhe pse qeshi,po ketu mundohem se paku ti harroj qa ishte,por hmmm nuk eshte diqka qe harrohet

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
zhaneta

avatar

Anzahl der Beiträge : 2900
Reputation : 13
Anmeldedatum : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Thu 21 May - 2:20

Po ju kuptoi i Nderuari Gazi ama mos i humbni shpresat......te uroi t'ket sherim sa ma shpet...... Very Happy Neutral
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Gazi

avatar

Anzahl der Beiträge : 2251
Reputation : 18
Anmeldedatum : 12/12/2008
Ort : ger

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Thu 21 May - 2:23

zhaneta shkruajti:
Po ju kuptoi i Nderuari Gazi ama mos i humbni shpresat......te uroi t'ket sherim sa ma shpet...... Very Happy Neutral
shum faleminderit zhaneta

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
zhaneta

avatar

Anzahl der Beiträge : 2900
Reputation : 13
Anmeldedatum : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Thu 21 May - 2:27

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Wink........SPS.......... Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ritta

avatar

Anzahl der Beiträge : 293
Reputation : 3
Anmeldedatum : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Tue 9 Jun - 19:47

shum histori e dhimshme ....

gazi uroj nga zemra qe Basi te sherohet sa me shpejt ..........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ferki AbitiAnzahl der Beiträge : 1
Reputation : 0
Anmeldedatum : 19/08/2009

MesazhTitulli: Pershendetje Gazi   Wed 19 Aug - 18:33

Beso se di si jam ka shkruja po me dridhen duart edhe spo kam fuqi te shkruaj per shokun tim ma te mire per shokun e femris per shokun e endrrave te perbashketa,ku nje kohe vetem gjumi qe na dajke e tash na ndajne me kilometra pa mundur te shkoj ta vizitoj ne at gjendje si eshte tani aj.
Gazi me ka prek shume rasti i juaj,me ka fol Basriu shume per ty kur ardhke ne pushim ne Kosov,ska dite ska moment qe nuk me bi ndermen per Basriun,E Kam ndije dhe e ndij ende thell tragjedin qe ju ka ndodhur,e ishalla don zoti qe nje dite kur ta takoj basrin te jet ne gjendje te me njef e te folim si me pare.
Kam shume per te fol por ndosha nje dite tjeter se sot spo kam forc ma shume te shkruaj se eshte shume shume rende te shkruash per shokun ma te mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Gazi

avatar

Anzahl der Beiträge : 2251
Reputation : 18
Anmeldedatum : 12/12/2008
Ort : ger

MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   Tue 25 Aug - 19:04

ferki Abiti shkruajti:
Beso se di si jam ka shkruja po me dridhen duart edhe spo kam fuqi te shkruaj per shokun tim ma te mire per shokun e femris per shokun e endrrave te perbashketa,ku nje kohe vetem gjumi qe na dajke e tash na ndajne me kilometra pa mundur te shkoj ta vizitoj ne at gjendje si eshte tani aj.
Gazi me ka prek shume rasti i juaj,me ka fol Basriu shume per ty kur ardhke ne pushim ne Kosov,ska dite ska moment qe nuk me bi ndermen per Basriun,E Kam ndije dhe e ndij ende thell tragjedin qe ju ka ndodhur,e ishalla don zoti qe nje dite kur ta takoj basrin te jet ne gjendje te me njef e te folim si me pare.
Kam shume per te fol por ndosha nje dite tjeter se sot spo kam forc ma shume te shkruaj se eshte shume shume rende te shkruash per shokun ma te mire
Se pari te pershendes shum Feki,me erdhi shum mire qe te pash qe paske shkru ketu,kur pash emrin tend hmmmm mu kujtan natete me Basrin qe na shkojke nata tu be llafe,qe shpeshe here ishe ti teme,Bastria ka fol per ty shum e kohen,femirin qe ka kalu me ty,speshehere ja boja "na ke lodh bas me qat ferkin bre"ahahaha,e nguxsha,une e kom ngux shum po krr nuk mu ka idhnu ehhhh

Kete forum kom shkru per te Ferki se disi edhe une ndjva mungesene ti,se me e vertet me te kemi kalu shum mire,po qe jeta ku na pruni,nganjehere njeriu ka vullnetin ti ndhoj nje shoku si Basris,qe une kalove nje kohe t gjet bashku,e perejetuam shum gjera se bashku qe ne fund edhe nje tragjedi,e vullnti per ti ndihmu eshte gjithe here,po me e keqja eshte kur nuk mundesh si rastin e Basris,qe ka mbet nje gjendje shum te keqe,qe vetem Zoti mundet ti ndihoj,por une per veti nuk e kom humb spresen qe edhe ati do ti ndihmoj Zoti e te jete ne mesin ton,une ketu shkruva se disi ndjeve nje pergjegjsi morle ti ndihmoj,me germa e di qe nuk ndihmohet por hmmm ndoshta vetevetes.
ehhh te pershendes shum Ferki e te flm shum qe ke ardh ketu te engjujte ndegjohm ne

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kush ishte e eshte Basi?!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush ishte e eshte Basi?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Per ty Bas :: Per Ty Shok-
Kërce tek: