ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 

A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardushja

Anzahl der Beiträge : 83

MesazhTitulli: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Mon 18 May - 14:24

Menyra se si vishet një person a mendoni se e percakton edhe karakterin e tij?
Ndoshta ne shikim te par ose ne takim te par len pershtypje edhe stili i veshjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Arti

Anzahl der Beiträge : 3715

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Mon 18 May - 20:30

Jo, mendoj qe veshja perfaqeson stilin apo deshiren e dukjes, se nje njeriu. Karakteri ne vete permaban shume me teper se veshjen apo dukjen e jashtme te njeriut.

Rigona

Anzahl der Beiträge : 362

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Fri 5 Jun - 3:21

Arti shkruajti:
Jo, mendoj qe veshja perfaqeson stilin apo deshiren e dukjes, se nje njeriu. Karakteri ne vete permaban shume me teper se veshjen apo dukjen e jashtme te njeriut.

Merre ni shembull.
p.s hajt mu psh. Razz
Arti

Anzahl der Beiträge : 3715

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Fri 5 Jun - 3:23

Rigona shkruajti:
Arti shkruajti:

Merre ni shembull.
p.s hajt mu psh. Razz

Ik se ti s'je per shembull Razz ....... O bre qysh nuk ka ktu asi qe t'rreh, a pe din asi BAM ose PISS Razz

Rigona

Anzahl der Beiträge : 362

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Fri 5 Jun - 3:32

Arti shkruajti:

Ik se ti s'je per shembull Razz ....... O bre qysh nuk ka ktu asi qe t'rreh, a pe din asi BAM ose PISS Razz

Qasi BAM e lyp vet, edhe qasi PISS je vet Razz

Ki me dek prej xhelozis ti valla.
T'kom tha shko te syzetari se nuk po m'she sa e kompletume jom une per shembull.
007

Anzahl der Beiträge : 30

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Sun 7 Jun - 23:31

veshja e rregullt,ne shum raste e tregon karakterin e jeriut
ALlma

Anzahl der Beiträge : 26

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Mon 8 Jun - 23:25

jo kursesi ...une mendoj se veshja nuk mundte percaktoj karaketrin enj e personi ,,po thjesht eshte shija e njeriut dhe secili mund te vesh ate qka ipershtatet apo i rin me bukur,,,,veshja nuk te ben njeri ,,,,as ste ndryshon ne karakter absolut jo...mendimi im ndoshta edhe i gabuar veshja em karakter ska lidhje faree...
Blini

Anzahl der Beiträge : 524

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Mon 8 Jun - 23:28

Vallahi edhe Aga Husen krejte me kravate hece - por dy llulla nuk ka ne toooooo

Une me arrnica krejte , hiç nuk ma nin a din ... poe edhe tek une nuk ka asgje^bash hiççççççççç - vetem kur e limushtoj futin me nje fare molle kthjellonaaaaaaaaa
007

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Mon 8 Jun - 23:36

ALlma shkruajti:
jo kursesi ...une mendoj se veshja nuk mundte percaktoj karaketrin enj e personi ,,po thjesht eshte shija e njeriut dhe secili mund te vesh ate qka ipershtatet apo i rin me bukur,,,,veshja nuk te ben njeri ,,,,as ste ndryshon ne karakter absolut jo...mendimi im ndoshta edhe i gabuar veshja em karakter ska lidhje faree...

Me fal ALlma, por me duket se nuk po kuptohemi
un me heret e ceka se ne shumten e rasteve, veshja e tregon karakterin e njerit, e jo veshja e percakton karakterin e njerit

mendimi im asht se , nese shum njeriz i shef nje koh te gjat, edhe e din se si veshen rregullisht, jo vetem nje her apo dy, me siguri se shumices veshja jav tregon karakterin e tyre
ALlma nuk desha te vi ne kundershtin me ju, vetem desha ta tregoj se qka kam desht me than me te, edhe e tregova mendimin tim
Blini

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Mon 8 Jun - 23:41

Dashta te them diç por nuk po them !!!
007

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Mon 8 Jun - 23:43

Blini shkruajti:
Dashta te them diç por nuk po them !!!
Blini thuje edhe ti mendimin, se ma shum mendime vina edhe te finalja hahaha
Blini

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Mon 8 Jun - 23:46

hahahahha - PSe te them kur disa gjera dihen ... a ta qe çdohetre vejne kravaten nuk jan asgje perpos "gjakepires" korruptuesit me te medhenje !!! - them per 95% te nejrzve !!!
ALlma

Anzahl der Beiträge : 26

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Mon 8 Jun - 23:51

ke then ashtu eshte vertet po me thuaj ti mendon se nje njeri me veshje( femen/mashkull astravagante) ka karakter te lartt senje njeri me veshje te thjesht bie poshtt i perket nje niveli aq te ultt po eprseris perseri veshja nuk te ben njeri vetem perfaqson si person tek nje profesion apo diqka shijaa perseri them asgj me shummm un jam kunder plotsisht kunderr ..karakteri eshte diqka tjeter e veshja nvarete financa apo shija....cfar posedon nje person...karaketi nuk blehet me paraa e veshjaa op
Desert

Anzahl der Beiträge : 332

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Tue 9 Jun - 16:32

Ardushja shkruajti:
Menyra se si vishet një person a mendoni se e percakton edhe karakterin e tij?
Ndoshta ne shikim te par ose ne takim te par len pershtypje edhe stili i veshjes.

per mu po..... zakonisht nje person mundem me percaktu cfare personaliteti ka se si veshet... sepse veshja eshte qeshtje e shijes dhe shija eshte qeshtje personaliteti.... deri me tani asnje here nuk me ka ndodhe qe person jete ndryshe nga ajo qe e kam percaktu apo konfiguru ne baze te veshjes.

ndersa karakteri eshte dicka tjeter qe nuk ka shume apo fare te beje me veshje.
Albonita

Anzahl der Beiträge : 365

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Fri 12 Jun - 9:44

Nuk ka Fjal ketu shume....JO
Princesa

Anzahl der Beiträge : 87

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Fri 12 Jun - 23:29

Ka raste qe Po por jane te rralla.
Shiko profilin e anëtarit http://www.albforum.us
MemphiSx

Anzahl der Beiträge : 81

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   Sat 13 Jun - 17:34

Jo s'mendoj qe veshja e percakton karakterin e nje personi! Me shum tregon ecja n'rruge se qfare je,se sa veshja!

Mendimi im!!
Sponsored content

MesazhTitulli: Re: A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?   

A mendoni se veshja e percakton karakterin e njeriut ?
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Shoqria :: Diskutime Shoqërore-
Kërce tek: