ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Rreth 30 takime në New York për njohjen e Kosovës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Rreth 30 takime në New York për njohjen e Kosovës   Mon 25 May - 13:28
Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Skender Hyseni ka udhëtuar drejt New Yorkut, ndërsa qëllimi ekskluziv i kësaj vizite është lobimi për njohjen e shtetit të Kosovës.
Gjatë qëndrimit në New York – siç bëhet e ditur në një komunikatë të Ministrisë së Punëve të Jashtme - Hyseni do të ketë takime me rreth 30 delegacione nga vende që ende nuk e kanë njohur Kosovën, e që janë të akredituar në Organizatën e Kombeve të Bashkuara në New York.

Gjatë këtyre takimeve, ministri Hyseni do të flasë për progresin e Kosovës në vitin e parë të pavarësisë si dhe do të kërkojë që qeveritë e këtyre vendeve ta kenë në agjendën e tyre njohjen e Kosovës e ta përshpejtojnë këtë hap, përfundon komunikata.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Rreth 30 takime në New York për njohjen e Kosovës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Politikë :: Pavarësia e Kosovës-
Kërce tek: