ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Sa e vlefshme është nëna ...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arti

avatar

Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 34
Ort : Atje

MesazhTitulli: Sa e vlefshme është nëna ...   Wed 27 May - 19:51

NËNË, Ti që e para dëgjove të rrahurat e zemrës sime, lëvizjen time, TI që e para më përkëdhele, duke më uruar fat kur më solle në jetë, TI që mi këndove ninullat e para, TI syri i pagjumë i netëve të gjata, TI barkëzbrazur që më ushqeve mua, Ti që mi mësove fjalët dhe hapat e parë, Ti që sa herë ta kem nevojë më je pranë,Ti që sakrifikove çdo gjë dhe sot bëre që une te jem njeri i plot, nuk gjej dot fjalë të te falenderoj gjithë çfare ti ke bërë dhe bënë per mua.
Nëse do ketë diçka me te madhe se bota dhe qielli, atëher dashuria që unë ndjej për ty qenka e vogel, dhe pak të qenkam mirënjohës për gjithë çfarë bëre dhe bën për mua. Nënë ti je bota, ti je qielli per mua, e të tjerët vijn pas.


Keto mundë të jenë vetëm pak fjalë të cilat mundë ti thuash për nënën, sepse po fillove të tregosh gjithë çfar nëna ka bër për ne, prej se kemi filluar të krijohemi, kemi lindu, jemi rritur, e çfarë bën edhe tash, nuk do të mbetej asnjë laps e asnjë letër pa u hargjuar.


Për ju, çfarë vlere ka nëna, me cilat fjalë mundë tash përshkruani nënën, çfarë mundë të thuani për gjith çfarë nëna ka bërë dhe bën për ju?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Romansa

avatar

Anzahl der Beiträge : 741
Reputation : 5
Anmeldedatum : 14/12/2008

MesazhTitulli: Re: Sa e vlefshme është nëna ...   Wed 27 May - 20:32

Nënë,nÊnë..a kafjale me te dashur se fjala NËNË..ajo qe na lindi,ajo qe na rriti,ajo qe skarifikoi gjithçka per neve vetem se vetem te rritemi te shendosh e te lumtur..nuk ka fjale qe pershkruajn virtytet e nenes,nuk ka mase peshe qe te vleresoj fjalen nene
..fjale shume e shtrenjt
..fjale shume e çmushme
..fjale qe s'peshohesh as me ar
..flori,e diamant,
...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Diana007

avatar

Anzahl der Beiträge : 1823
Reputation : 11
Anmeldedatum : 12/12/2008

MesazhTitulli: Re: Sa e vlefshme është nëna ...   Tue 2 Jun - 18:33

Nuk ka fjal te pershkruhet .....

Sa vler ka NENA e kam kuptu me shum kur gjyshja ime e ndjer... 2 muaj para se te vdiste , per as nje minut nuk e ka leshu fjlen nene nga goja ... dhe qe nuk ka len fjal te embel duke then per nenen e saj ..... dhe qe ka vdek duke then NENE zemer e shpirt Crying or Very sad

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Re: Sa e vlefshme është nëna ...   Tue 2 Jun - 23:57

Te dy Prinderit jane te pazevendesueshem... dyte i du shume po pak ma shume Babin... queen cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sa e vlefshme është nëna ...   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sa e vlefshme është nëna ...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Shoqria :: Gruaja dhe Familja-
Kërce tek: