ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Thënie filozofike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Arti

avatar

Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 34
Ort : Atje

MesazhTitulli: Thënie filozofike   Fri 5 Jun - 4:22

Sa per fillim, po e nis me nje thenje, e pastaj bashkarisht vazhdojm me tjerat.


Një gënjeshtër në momentin e duhur është 100 herë më e mirë se sa 1 e vërtet në momentin e gabuar

_________________
Nëse e sheh dike pa buzëqeshje, jepja një tënden!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Arti

avatar

Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 34
Ort : Atje

MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thu 18 Jun - 2:36

Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!

Mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.

Te gjithe kerkojne nje mik, por asnje nuk provon te behet i tille.

_________________
Nëse e sheh dike pa buzëqeshje, jepja një tënden!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Arti

avatar

Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 34
Ort : Atje

MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thu 25 Jun - 1:47

Njeriu eshte sherbetor i jetes.

Eshte kenaqesi dhe nder te vdesesh per atdhe.

Sendet me te shtrejta ne bote jane nderi dhe atdheu.

_________________
Nëse e sheh dike pa buzëqeshje, jepja një tënden!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Arti

avatar

Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 34
Ort : Atje

MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Sat 27 Jun - 14:28

Perse nuk na lejojne te dashurojme ...X vjeç kur mund te vdesim ne çdo moshe?!

Nuk ju kerkova une te me lindni, ndaj me lini te jetoj.

Te lindesh e pastaj te vdesesh. Ky eshte absurditeti i jetes.

_________________
Nëse e sheh dike pa buzëqeshje, jepja një tënden!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Thënie filozofike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Shkencë :: Hapësirë filozofike-psikologjike-
Kërce tek: