ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Qytetarët e Kosovës në Mal të Zi vetëm me letërnjoftim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Qytetarët e Kosovës në Mal të Zi vetëm me letërnjoftim   Fri 5 Jun - 15:07Gjatë muajve të verës qytetarët e Kosovës të cilët do t’i kalojnë pushimet në Mal të Zi kufirin mund ta kalojnë vetëm me dokumente personale të identifikimit e jo me pasaporta. Kështu u tha në një takim pune që pati zëvendësdrejtori i Policisë së Malit të Zi, Millan Tomiq me drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti.
Gjithashtu në këtë takim është biseduar edhe për thellimin e mëtejmë të bashkëpunimit të dy policive në luftimin e kontrabandës dhe krimit të organizuar.

Qëllimi i këtij takimi ishte vendosja e kontakteve direkte në luftimin e krimit, shkëmbimi i informatave si dhe bashkëpunimi i drejtpërdrejtë në nivele operative të të dy shtyllave në kuadër të Policisë së Kosovës dhe asaj të Malit të Zi.

Gjatë takimit u njoftua se së shpejti do të nënshkruhet edhe një Memorandum Bashkëpunimi në mes të dy policive asaj të Kosovës dhe Malit të Zi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Qytetarët e Kosovës në Mal të Zi vetëm me letërnjoftim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Politikë :: Pavarësia e Kosovës-
Kërce tek: