ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 PDK: Zgjedhjet fitohen me vota, jo me plumba!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: PDK: Zgjedhjet fitohen me vota, jo me plumba!   Thu 18 Jun - 20:34Partia Demokratike e Kosovës ka lëshuar të enjten një deklaratë për media, nëpërmjet se cilës ka shprehur reagimin e saj ndaj kërcënimin që i është bërë zv/ministrit të MTPT-së, Adem Grabovci, nga ana e kryetarit të Deçanit, Musa Berisha.
Sidoqoftë, në deklaratën e PDK-së, thuhet: “Është e dhimbshme që një zyrtar i lartë i AAK-së kërcënon me vdekje një zyrtar të lartë të Qeverisë së Republikës së Kosovës. Kjo ndikon keq në imazhin e Kosovës në botë dhe është e papranueshme për të gjithë qytetarët e Kosovës”.

Në demokraci – siç theksohet në deklaratën e PDK-së – nuk ka vend për sjellje të tillë. “Ramushi duhet ta dijë se zgjedhjet fitohen me vota, jo me plumba! Vullneti i qytetarëve të Kosovës është suprem në Kosovë dhe jo armët e kërcënimet”, thuhet më tej në deklaratë.

“Ramushi e di se akuzat qe bëri dje nuk janë të vërteta. Ai e di se vetëm po mundohej që të krijonte lajme, por megjithatë ai e inkurajoi një zyrtar të partisë së tij që të bëjë kërcënim me vdekje. Kjo është e dhimbshme dhe shqetësuese”, përfundon deklarata e PDK-së – ku theksohet se, “organet e rendit po e hetojnë këtë kërcënim dhe ne kemi besim së ata do t’i kryejnë detyrat e tyre me përgjegjësi”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Re: PDK: Zgjedhjet fitohen me vota, jo me plumba!   Thu 18 Jun - 20:35

eh.. se kane kuptu ata qe u kry koha e `99.. sa akt i ulet nga ana e kryetarit te decanit.. me dhune askund nuk shkon..!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
PDK: Zgjedhjet fitohen me vota, jo me plumba!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Politikë :: Pavarësia e Kosovës-
Kërce tek: