Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

 

 Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...

Shko poshtë 
+9
Gucci
Amina
aLbaChiCk
MemphiSx
Diana007
zhaneta
Arti
Gazi
Rora
13 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
aLbaChiCk

aLbaChiCk


Anzahl der Beiträge : 1856
Reputation : 6
Anmeldedatum : 07/05/2009
Ort : Deutschland

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyWed 10 Jun - 0:30

Rigona shkruajti:
aLbaChiCk shkruajti:
Mos i zhdrypni ju qati kali Razz

Ncuk, ncuk... as njet nuk e kemi se hala i fort e mirë po na man Laughing

veq ngjitja mir per dyzgina se pot gjun naj far lloqi najkun Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Rigona

Rigona


Anzahl der Beiträge : 362
Reputation : 3
Anmeldedatum : 13/12/2008
Alter : 35
Ort : K'tu

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyWed 10 Jun - 1:14

aLbaChiCk shkruajti:


veq ngjitja mir per dyzgina se pot gjun naj far lloqi najkun Razz

S'ka lloq ma kerkun se i ka nreq Fatmiri. Tash as pluhen skeni me mujt me na qu kur t'vini me kerre tu na bo shllajfa para hunve Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Blini

Blini


Anzahl der Beiträge : 524
Reputation : 1
Anmeldedatum : 25/04/2009

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyWed 10 Jun - 14:33

Rigona - i kan ndreçur fondet nderkombetare, se sa per Fatmira e Hysena kishe heceur ende neper gropa !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gucci

Gucci


Anzahl der Beiträge : 35
Reputation : 0
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 43

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyWed 10 Jun - 14:36

Arti shkruajti:
aLbaChiCk shkruajti:


Nuk me duket se duhet te ket turp aj njeri per arsye se eshte lind apo rrit ne shtet tjeter dhe gjuhen shqipe e fole vetem ne shtepi e siq e dini edhe ju vet shumicen e kohes e kalojm neper shkolla, puna e qa di un .....edhe kur rritesh ne mes dy kulturave normal se edhe gjuha te ngatrrohet..... me shum turp duhet te keni ju qe jeni ne Ks edhe e perdorni ne qdo minut nja fjal te huaj ( me shum anglisht) e sidomos fjalen " fuck" edhe fmija ne djep e perdorin ....Mundeni me na qujt mendjemdhaj, arroganta e qka te doni per veti e keni ......

Alba, mua nuk me duket arsyetim ky. Nese vetem nje ore ne dite flet shqip, si eshte e mundur ta harrosh gjuhen shqipe?! ........ Une njoh njerez qe kan ardh psh. prej Gjermanie qe 7-8 vite, edhe se kan harru gjermanishten, e si eshte e mundur ta harrosh shqipen kur cdo dit flet shqip?

Krejt ne rregull eshte kur n'moment te vjen me fol nje fjal te huj edhe e perdor, apo e dim edhe qe ka raste kur ne ate moment nuk te kujtohet ajo fjale shqipe dhe e thua ne gjuhe te huaj, ama nuk eshte ne rregull nese ti 2-3 ore del neper qytet edhe gjate gjithe kohes flet ne gjuhe te huaj.

Hajde supozojm qe ti jeton n'Gjermani edhe nuk e din gjuhen shqipe, s'kemi pse t'kritikojm nese gjith kohen flet gjermanisht, ama nese e din gjuhen shqipe, pse me fol gjermanisht?

Kom than edhe ma heret, nje fjal qe t'vjen ne moment edhe e thu, ajo nuk eshte kurgja, se edhe na qe jemi ktu, shpesh na vjen nje moment edhe e folim ni fjale te huaj si: fuck, shit apo Scheiße! (nese e kom shkru mire gjermanisht Razz ), por keto jane te rastit.

Tash psh. une di te flas anglisht, a m'arsyeton mue najsen nese ton kohen neper qytet flas anglisht???

P.S - Ne (te pakten per vete po fla) nuk ju quajm mendjemdhaj e as arroganta, a juve ndoshta ju duket qe ju quajm ashtu!

O ti nuk ke prirje per ta folur nje gjuhet te huaj as ti e as une ... Gjenereatat e prindve Tane e moshat mbi 18 vjeqare qe kan dal ne Gurbet Ata e flasin normal gjuhen shqipe ... Por nje foshnje qe ka marr prindi edhe e ka dergu ne Gurbet aj Atje ska ku ta mesoj Gramatiken e gjuhes shqipe po shkon ne shkoll gjermane edhe e mson Gramatiken e gjuhes Gjermane edhe meson dialektin e kulturen e atij Vendi ...

E mos na perzij ti neve qe kemi dal te rritur me shkoll ne kryer ne gurbet e edhe ata qe Foshnjoren (Kindergarten) kan shku ne Gjermani e edhe shkollen kan mbaru atje ... Ne Dialekt te te folurit i veren ata njerz se nuk e din gjuhen shqipe edhe aq mire edhe ju vjen veshtir ta shqiptojn !!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.shqiponjat.forumieren.de
Gucci

Gucci


Anzahl der Beiträge : 35
Reputation : 0
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 43

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyWed 10 Jun - 14:38

Arti shkruajti:
Gucci shkruajti:
Arti shkruajti:
aLbaChiCk shkruajti:
A e mendoni ju se ka edhe asi njerez qe nuk din mire shqip ose ju ngaterrohet gjuha Embarassed

Qysh po menon, shqiptari mos me dit mire shqip a? ..... Turp te ket ai njeri Razz

Po normal se Femia jan te rritur ne nje AMbient tjeter edhe nuk e din mire gjuhen shqipe !!!

Ne Kosove shumicen e fjalve i thon ne gjuhe te shkijeve ... e ne gjuhe tjera ...

Gucci, ato fjale ne gjuhen serbe, jane fjale qe na kan mbet edhe ne ndonje moment perdoren, por po mundohemi dal ngadal qe ti largojme nga fjalori jone i perditshem.

Thot Besim dina nje fjal ... Spo mundem me ta Anllatis ne krye se qka po shkruaj ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.shqiponjat.forumieren.de
Arti

Arti


Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 40
Ort : Atje

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyWed 10 Jun - 15:37

Gucci shkruajti:


O ti nuk ke prirje per ta folur nje gjuhet te huaj as ti e as une ... Gjenereatat e prindve Tane e moshat mbi 18 vjeqare qe kan dal ne Gurbet Ata e flasin normal gjuhen shqipe ... Por nje foshnje qe ka marr prindi edhe e ka dergu ne Gurbet aj Atje ska ku ta mesoj Gramatiken e gjuhes shqipe po shkon ne shkoll gjermane edhe e mson Gramatiken e gjuhes Gjermane edhe meson dialektin e kulturen e atij Vendi ...

E mos na perzij ti neve qe kemi dal te rritur me shkoll ne kryer ne gurbet e edhe ata qe Foshnjoren (Kindergarten) kan shku ne Gjermani e edhe shkollen kan mbaru atje ... Ne Dialekt te te folurit i veren ata njerz se nuk e din gjuhen shqipe edhe aq mire edhe ju vjen veshtir ta shqiptojn !!!!


Gucci, ti o s’je te kuptu, o s’je ka don me kuptu pytjen qe eshte ba n’kete teme?!

Pytja eshte ba per ata qe e din gjuhen shqipe, po kur t’vijn ne pushim, rregullisht i nin tu fol n’gjuhen prej nga vijn apo ku jetojne. Per kete shtrese te njerëzve po flasim ketu, e nese ti e din, ateher tregona PSE ?

Une personalisht njo shume njerëz qe e din shume mire gjuhen shqipe, nuk e kan asnjë problem me shqiptim te fjaleve, po prap ne mes vete flasin gjuhen e huj!


Qeshtje tjeter eshte per femijet qe kane lind edhe jane rrit atje, e qe dihet se shkollen edhe krejt i kryen ne gjuhe te huaj, por prap se prap nuk eshte arsye mos me dit gjuhen shqipe se ata n’shpi flasin shqip. S'ka lidhj nese nuk e din gjuhen me gramatike, apo verht ne dialekt, se edhe na n’shkolle msojm gramatike e sene, po a pe sheh ktu ja fusim shqiptarski, qysh jemi msu me fol n’jeten e përditshme.

Nese ti je lind e je rrit jasht vendit edhe nuk e din mire gjuhen shqipe, edhe na e dim qe e ke veshtir mi shqiptu fjalet, po pse mos me provu, ani pse 4-5 here apo ma shume e thu gabim, dikur ski qare pa e msu.

Supozojme se une apo ti kemi shku n’Gjermani edhe ja nisim me msu gjermanishten ka pak, eshte e pamundur pa e than gabim naj fjale, e edhe pse e dim qe nuk pe thojm mire, na prap mundohemi me than edhe me msu ma mire, e pse mos me provu edhe shqipen?

Gjithe te mirat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arti

Arti


Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 40
Ort : Atje

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyWed 10 Jun - 15:39

Gucci shkruajti:


Thot Besim dina nje fjal ... Spo mundem me ta Anllatis ne krye se qka po shkruaj ...

Epo hajt shkrujma pak ma thjesht, nashta ma anllatis najqysh, se edhe une po kom qef me dit qka je ka do me than.Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Rigona

Rigona


Anzahl der Beiträge : 362
Reputation : 3
Anmeldedatum : 13/12/2008
Alter : 35
Ort : K'tu

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyThu 11 Jun - 1:06

Blini shkruajti:
Rigona - i kan ndreçur fondet nderkombetare, se sa per Fatmira e Hysena kishe heceur ende neper gropa !!!

Ani de kryesorja pluhen nuk muni me na qu Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Prishtinasja_

Prishtinasja_


Anzahl der Beiträge : 13
Reputation : 1
Anmeldedatum : 08/06/2009
Ort : Schwabenländle

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyThu 11 Jun - 14:35

More leni "ausllanderat "rehat se kur po jau mbushin xhepin euro tybe po ju ndreqet qerja Laughing Razz (pak shaka )

Sipas mendimi tim krejt mvaret nga tipi i njeriut !
Siç e ka cekur edhe Amina me lart, ndodh qe ndonjehere perdorim ndo nje fjale te huaj, per shkak se ndoshta nuk na kujtohet fjala e duhur ne gjuhen shqipe apo na ngaterrohet !

Por ka edhe njerze te tille te cilet folin gjermanisht(gjuhe tjera) vetem per te shitur "qallem" kishe qe une jam dikushi...!

Per vete kur jam ne Kosove mundohem qe te flas sa me shume shqipe, sepse dua te ju tregoj vendasve te mi qe edhe na qe jemi lindur dhe rritur ne perendim dim te zoterojm gjuhen shqipe ! Cool
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arti

Arti


Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 40
Ort : Atje

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyFri 12 Jun - 4:21

Prishtinasja_ shkruajti:
More leni "ausllanderat "rehat se kur po jau mbushin xhepin euro tybe po ju ndreqet qerja Laughing Razz (pak shaka )

Sipas mendimi tim krejt mvaret nga tipi i njeriut !
Siç e ka cekur edhe Amina me lart, ndodh qe ndonjehere perdorim ndo nje fjale te huaj, per shkak se ndoshta nuk na kujtohet fjala e duhur ne gjuhen shqipe apo na ngaterrohet !

Por ka edhe njerze te tille te cilet folin gjermanisht(gjuhe tjera) vetem per te shitur "qallem" kishe qe une jam dikushi...!

Per vete kur jam ne Kosove mundohem qe te flas sa me shume shqipe, sepse dua te ju tregoj vendasve te mi qe edhe na qe jemi lindur dhe rritur ne perendim dim te zoterojm gjuhen shqipe ! Cool

Ky duhet te jet shembull per tjeret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albonita

Albonita


Anzahl der Beiträge : 365
Reputation : 5
Anmeldedatum : 21/04/2009

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyFri 12 Jun - 9:33

Aahhahahahah


Une nuk vija, ne Ks ..Nuk diqka te shtoj ketu....veq se mire asht me fole Gjuhen Shqipe..!


Une kur shkoj ne Vendin ku kam Linde veq Gjuhen e vendit tim e perdori .......!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Diana007

Diana007


Anzahl der Beiträge : 1823
Reputation : 11
Anmeldedatum : 12/12/2008

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyFri 12 Jun - 11:47

Albonita shkruajti:
Aahhahahahah


Une nuk vija, ne Ks ..Nuk diqka te shtoj ketu....veq se mire asht me fole Gjuhen Shqipe..!


Une kur shkoj ne Vendin ku kam Linde veq Gjuhen e vendit tim e perdori .......!

Hiq mos eja ti Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Crying or Very sad


Ps vi un te ty love
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arti

Arti


Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 40
Ort : Atje

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyFri 12 Jun - 14:26

Trina shkruajti:
Albonita shkruajti:
Aahhahahahah


Une nuk vija, ne Ks ..Nuk diqka te shtoj ketu....veq se mire asht me fole Gjuhen Shqipe..!


Une kur shkoj ne Vendin ku kam Linde veq Gjuhen e vendit tim e perdori .......!

Hiq mos eja ti Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Crying or Very sad


Ps vi un te ty love

Thirrem edhe mue kur t'shkojsh te Albonita Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albonita

Albonita


Anzahl der Beiträge : 365
Reputation : 5
Anmeldedatum : 21/04/2009

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyFri 12 Jun - 15:18

Mire se vini dyt...dhe kam Nderin tjy takojee.....!!!!


P/S..Mos keni frike se shqip ju dal Para..edhe pse ndoshta gaboj ne te folrit Embarassed
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arti

Arti


Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 40
Ort : Atje

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyFri 12 Jun - 15:39

Albonita shkruajti:
Mire se vini dyt...dhe kam Nderin tjy takojee.....!!!!


P/S..Mos keni frike se shqip ju dal Para..edhe pse ndoshta gaboj ne te folrit Embarassed

Kqyre Albonita, nese nuk munesh me goje me fol mire, tek e fundit flasim me gishta lol!

Jo s'ka renesi a gabon a jo, me rendesi eshte me u mundu me fol Wink

Mire se t'gjejm Very Happy love
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albonita

Albonita


Anzahl der Beiträge : 365
Reputation : 5
Anmeldedatum : 21/04/2009

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyFri 12 Jun - 15:50

Arti shkruajti:
Albonita shkruajti:
Mire se vini dyt...dhe kam Nderin tjy takojee.....!!!!


P/S..Mos keni frike se shqip ju dal Para..edhe pse ndoshta gaboj ne te folrit Embarassed

Kqyre Albonita, nese nuk munesh me goje me fol mire, tek e fundit flasim me gishta lol!

Jo s'ka renesi a gabon a jo, me rendesi eshte me u mundu me fol Wink

Mire se t'gjejm Very Happy love



E kryesorja mu mar vesh disi shiqip...Une jam mundue me fole edhe me shkrue shqipe...Mire e keq nuk ma ka ndie..veq mos ta humbi Gjuhen e Babit....shpresoj se edhe me kupton nese gaboj, se pa gabu as kush nuk meson as nje gjuhe..!!


E mira gjith te percjall ne gjdo hape.. !! love
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arti

Arti


Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 40
Ort : Atje

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptySat 13 Jun - 1:55

Albonita shkruajti:



E kryesorja mu mar vesh disi shiqip...Une jam mundue me fole edhe me shkrue shqipe...Mire e keq nuk ma ka ndie..veq mos ta humbi Gjuhen e Babit....shpresoj se edhe me kupton nese gaboj, se pa gabu as kush nuk meson as nje gjuhe..!!


E mira gjith te percjall ne gjdo hape.. !! love


Une nuk muj me t'kuptu nese nuk provon me fol, se nese provon edhe e thu naj fjale gabim, ajo nuk eshte kurgja Wink

Gjithashtu edhe ty t'percjellt e mire Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Diana007

Diana007


Anzahl der Beiträge : 1823
Reputation : 11
Anmeldedatum : 12/12/2008

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptySat 13 Jun - 1:58

Albonita shkruajti:
Mire se vini dyt...dhe kam Nderin tjy takojee.....!!!!


P/S..Mos keni frike se shqip ju dal Para..edhe pse ndoshta gaboj ne te folrit Embarassed


E qe spo du me ardh pa ardh ti me na pa Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Rora

Rora


Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptySat 13 Jun - 22:56

larg pasket shku...

po a keni ne plan me ardh per kosove... cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arti

Arti


Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 40
Ort : Atje

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptySun 14 Jun - 3:14

Rora shkruajti:
larg pasket shku...

po a keni ne plan me ardh per kosove... cheers

Une po, pse a do me dal me m'prit a? Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Rora

Rora


Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptySun 14 Jun - 21:01

Arti shkruajti:
Rora shkruajti:
larg pasket shku...

po a keni ne plan me ardh per kosove... cheers

Une po, pse a do me dal me m'prit a? Razz
po moj ty te paren.. e kuferat ne xhepa kom me i shti hahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arti

Arti


Anzahl der Beiträge : 3715
Reputation : 7
Anmeldedatum : 28/04/2009
Alter : 40
Ort : Atje

Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 EmptyMon 15 Jun - 23:50

Rora shkruajti:
Arti shkruajti:
Rora shkruajti:
larg pasket shku...

po a keni ne plan me ardh per kosove... cheers

Une po, pse a do me dal me m'prit a? Razz
po moj ty te paren.. e kuferat ne xhepa kom me i shti hahahaha

Ani veq mos dilni kallabllek, se nuk na nxen kerri tani Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...   Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat... - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Erdh vera e s`bashku me vere edhe ausllanderat...
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» ja mbrrina edhe une
» Erdha edhe une...
» Pershendetje edhe nga UNE
» A t'vi edhe une breee???
» Erdha edhe une

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Shoqria :: Diaspora Shqiptare-
Kërce tek: