ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 “Eurosong 2009”, Kejsi Tola kalon ne finale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: “Eurosong 2009”, Kejsi Tola kalon ne finale   Fri 15 May - 13:28

Kejsi Tola ka kaluar ne finalen e festivalit evropian te kenges, “Eurosong 2009”, qe po zhvillohet ne Moske.

17 vjecarja perfaqeson Shqiperine ne kete eveniment me kengen “Me merr ne enderr”.

Kengetarja shqiptare ka shfaqur nje performance te shkelqyer duke marre votat e nevojshme per te vazhduar me tej garen.

Tola do te kendoje ne finalen qe do te zhvillohet te shtunen e 19-ta.

“Jam e lumtur dhe krenare qe prezantoj Shqiperine ne Eurovision dhe mendoj se nje artiste nuk e ben mosha. Mund te jesh i ri ne moshe, por je i mire ne ate qe ben. Ate performance qe une bera sot e dija se mund ta beja dhe me pelqen kenga”, eshte shprehur Tola gjate hedhjes se shortit per naten finale


Ketu mund ta shikoni performancen e mbremshme
https://www.youtube.com/watch?v=TlHxXG9CRLs&feature=related


i uroj suksese neser mbrema... cheers cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Re: “Eurosong 2009”, Kejsi Tola kalon ne finale   Sun 17 May - 13:15

Eurovizion, 48 pike per Shqiperine, fiton Norvegjia
Ka perfunduar me fitoren e Norvegjise Festivali Europian i Kenges qe u mbajt ne Moske.

Shqiperia ne kete festival u perfaqesua nga Kejsi Tola, 16 vjecarja e cila kendoi kengen “Me merr ne endrrat e tua”. Ne fund te votimit, Shqiperia morri 48 pike ndersa fituesit e ketij festivali, norvegjezet moren mbi 300 pike dhe ishin triumfuesit e padiskutueshem te ketij spektakli.

Per Shqiperine votuan disa nga vendet fqinje si Greqia, Maqedonia, Mali i Zi qe dhane nga 7 pike. Zvicra 6, Kroacia 5, Sllovenia 2, Suedia dhe Estonia nga 1 pike dhe Turqia qe vleresoi me 10 pike kengen e kengetares shqiptare e cila beri nje prezantim dinjitoz ne kete eveniment te madh te muzikes europiane.


sikurse edhe herave tjera tashme osht bo tradite qe fqiu fqinjin ta votoje.. si ma shkurt i ka ra vlera edhe kti festivali... No
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
“Eurosong 2009”, Kejsi Tola kalon ne finale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Kulturë :: Muzika-
Kërce tek: