ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Obama: Bota të ngrejë zërin kundër Koresë së Veriut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Obama: Bota të ngrejë zërin kundër Koresë së Veriut   Tue 26 May - 22:30

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, thotë se bota duhet të ngrejë zëri kundër Koresë së Veriut, ndërsa bashkësia ndërkombëtare reagoi me zemërim ndaj provës së sotme bërthamore të Phenianit dhe hedhjes së tre raketave me reze të shkurtër veprimi.
Duke folur nga Shtëpia e Bardhë, presidenti Obama tha se programi bërthamor dhe ai i raketave balistike të Koresë së Veriut përbën një kërcënim të madh për paqen dhe sigurinë në botë.

Ai e cilësoi provën e fundit bërthamore të Phenianit si veprim të papërgjegjshëm dhe shkelje të hapur të ligjit ndërkombëtar.

Presidenti amerikan tha se Pheniani i ka hapur kështu rrugën një trysnie më të madhe nga bashkësia ndërkombëtare. /VoA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Obama: Bota të ngrejë zërin kundër Koresë së Veriut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Politikë :: Arena Ndërkombëtare-
Kërce tek: