Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

 

 Edhe Kosova shënon Ditën Botërore të Mjedisit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

Rora


Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

Edhe Kosova shënon Ditën Botërore të Mjedisit Empty
MesazhTitulli: Edhe Kosova shënon Ditën Botërore të Mjedisit   Edhe Kosova shënon Ditën Botërore të Mjedisit EmptyFri 5 Jun - 15:13

Edhe Kosova shënon Ditën Botërore të Mjedisit F.0605135014989_m

Në Ditën Botërore të Mjedisit, më 5 qershor, në vendin tonë hyn në fuqi Udhëzimi Administrativ, i cili parasheh ndëshkime me gjoba mandatore për të gjithë ndotësit e mjedisit.
Me rastin e shënimit të kësaj dite, Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në bashkëpunim me ministritë e tjera dhe komunat, po organizojnë sot një varg aktivitetesh në të gjithë vendin.

Për të shënuar Ditën Botërore të Mjedisit, në mënyrë simbolike në të gjitha shkollat e Republikës së Kosovës, në orën 11 e 55 minuta ra "Zilja e pastërtisë", me ç'rast të gjithë nxënësit dhe arsimtarët, kanë dalë jashtë me qëllim që të pastrojnë dhe rregullojnë hapësirën e ambientit shkollor.

Aktivitet janë shtrirë në të gjithë vendin, ku janë përfshirë edhe sportistët e Kosovës.

Gjithashtu, zyra e UNDP-së në Kosovë, së bashku me vullnetarë të spitalit, të Asociacionit të Gazetarëve Profesionist, dhe të tjerë, pastruan rrethinën e Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës. /rtk/telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Edhe Kosova shënon Ditën Botërore të Mjedisit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kosova antare e FMN...
» Kosova aplikon në OKI, pasi të jetë pranuar në OKB
» Pershendetje edhe nga UNE
» A t'vi edhe une breee???
» Erdha edhe une

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Politikë :: Pavarësia e Kosovës-
Kërce tek: