ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Edhe Kosova shënon Ditën Botërore të Mjedisit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Edhe Kosova shënon Ditën Botërore të Mjedisit   Fri 5 Jun - 15:13Në Ditën Botërore të Mjedisit, më 5 qershor, në vendin tonë hyn në fuqi Udhëzimi Administrativ, i cili parasheh ndëshkime me gjoba mandatore për të gjithë ndotësit e mjedisit.
Me rastin e shënimit të kësaj dite, Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në bashkëpunim me ministritë e tjera dhe komunat, po organizojnë sot një varg aktivitetesh në të gjithë vendin.

Për të shënuar Ditën Botërore të Mjedisit, në mënyrë simbolike në të gjitha shkollat e Republikës së Kosovës, në orën 11 e 55 minuta ra "Zilja e pastërtisë", me ç'rast të gjithë nxënësit dhe arsimtarët, kanë dalë jashtë me qëllim që të pastrojnë dhe rregullojnë hapësirën e ambientit shkollor.

Aktivitet janë shtrirë në të gjithë vendin, ku janë përfshirë edhe sportistët e Kosovës.

Gjithashtu, zyra e UNDP-së në Kosovë, së bashku me vullnetarë të spitalit, të Asociacionit të Gazetarëve Profesionist, dhe të tjerë, pastruan rrethinën e Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës. /rtk/telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Edhe Kosova shënon Ditën Botërore të Mjedisit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Politikë :: Pavarësia e Kosovës-
Kërce tek: