ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Mire se vini te Engjujt e Shqipes.

Share | 
 

 Njohjet e reja te Pavarsise se Kosoves...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Njohjet e reja te Pavarsise se Kosoves...   Thu 23 Apr - 15:08

Deri me sot na kane njoft 58 shtete te ndryshme te botes... ne kete teme kisha dasht me postu tash e tutje vendes qe e njohin shtetin tone... Smile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rora

avatar

Anzahl der Beiträge : 1671
Reputation : 8
Anmeldedatum : 23/04/2009

MesazhTitulli: Re: Njohjet e reja te Pavarsise se Kosoves...   Wed 20 May - 14:38

Mbretëria e Bahreinit njohu shtetin e Kosovës

Është konfirmuar edhe një njohje tjetër e pavarësisë së vendit tonë. Mbretëria e Bahrejnit ka bërë publike njohjen e Republikës së Kosovës shtet, duke rritur numrin e vendeve që tashmë kanë njohur pavarësinë në 60-të. Në një deklaratë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të këtij vendi thuhet se “Mbretëria e Bahreinit njofton se njeh Republikën e Kosovës shtet të pavarur”.
Ka arritur në 60 numri i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës Bahreini është vendi i 60-të i cili edhe zyrtarisht ka njoftuar sot ministrinë e punëve të jashtme të Kosovës se ka njohur Kosovën shtet. Në një deklaratë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Bahreinit thuhet se "duke marrë parasysh lidhjet kulturore dhe fetare në mes të popujve të të dy vendeve dhe respektit për dëshirën për pavarësi të popullit të Kosovës, Mbretëria e Bahreinit njofton se ajo e njeh Republikën e Kosovës si shtet i pavarur". Bahreini i uron Qeverisë dhe popullit të Kosovës stabilitet, zhvillim dhe prosperitet.
Mbretëria e Bahreinit është një shtet në Lindjen e Mesme, me kryeqytet Manama.


Thnx... cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Gazi

avatar

Anzahl der Beiträge : 2251
Reputation : 18
Anmeldedatum : 12/12/2008
Ort : ger

MesazhTitulli: Re: Njohjet e reja te Pavarsise se Kosoves...   Wed 20 May - 15:00

Flm Bahreim,edhe nje guri i themilt ju vu pavarsis Razz

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Njohjet e reja te Pavarsise se Kosoves...   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Njohjet e reja te Pavarsise se Kosoves...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Politikë :: Pavarësia e Kosovës-
Kërce tek: